سالروز درگذشت آیت الله مدنی

۱۳۹۳/۰۶/۲۰

جواهری عزیزی سالروز در گذشت اولین شهید مهراب را تسلیت عرض مینماید.
میراسدالله مدنی دهخوارقانی
(۱۲۹۳ در آذرشهر-۲۱ شهریور ۱۳۶۰ در تبریز)، نماینده دورهٔ اول مجلس خبرگان[۱] و امام جمعهٔ تبریز بود که حین اقامهٔ نماز، مورد سوءقصد قرار گرفته و کشته شد. از او در ایران با عنوان «اولین شهید محراب انقلاب اسلامی» یاد می‌شود.

زندگینامه

در ۱۲۹۳ هجری خورشیدی در آذرشهر از توابع تبریز، به دنیا آمد. در چهار سالگی مادر خود را از دست داد و نزد نامادری و پدرش آقا میرعلی بزرگ شد. مدنی دروس ابتدایی علوم دینی را در حوزه علمیه یزد فراگرفت و برای ادامهٔ تحصیل عازم قم شد و در آن‌جا تحصیلات خود را به پایان رساند. وقتی نواب صفوی مصمم به مبارزهٔ مسلحانه شد، در تهیهٔ اسلحه وی را یاری کرد. سپس چندین سال در حوزهٔ علمیهٔ نجف به تدریس مشغول گشت. در حوزهٔ نجف در بین دوستان آیت‌الله مدنی معروف بود که «اسلحه‌ای که نواب صفوی تهیه کرد با پول کتاب‌های مدنی بود.»[۲] از جمله شاگردان او در این دوره می‌توان به عارف حسینی اشاره نمود. در ۱۳۴۹ به ایران بازگشت و بر اثر مخالفت با حکومت پهلوی دوم به کنگان تبعید شد. پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران به نمایندگی از همدان به مجلس خبرگان راه یافت و بعداً به عنوان امام جمعه تبریز منصوب شد. مدنی سرانجام در ۲۱ شهریورماه ۱۳۶۰ در حال اقامهٔ نماز جمعه ترور شد. مسئولیت ترور او را سازمان مجاهدین خلق ایران بر عهده گرفت. اسدالله مدنی اولین شهید محراب انقلاب اسلامی لقب گرفته‌است.

منبع:ویکی پدیا


پیج فیس بوک عزیزی

۱۳۹۳/۰۶/۱۷

با ما در فیس بوک نیز همراه باشید.
و ما را با حضور خود شادمان کنید.
آدرس صفحه ی عزیزی:
facebook.com/silver925azizi

گوشه ای از هنر جواهری عزیزی

۱۳۹۳/۰۶/۱۷

انگشتر دستی زیبای یا علی
گوشه ای از هنر ایرانی

ثبت صفحه ی اختصاصی جواهری عزیزی

۱۳۹۳/۰۶/۱۶

جواهری عزیزی صفحه ی رسمی خود را در گوگل افتتاح کرد. ازین پس میتوانید از طریق این صفحه هر روز از اخبار مربوط به کارهای ما آگاه شوید. فقط کافیست به لینک زیر مراجعه فرمایید. ‪Google+‬‏

میلاد با سعادت امام رضا(ع)

۱۳۹۳/۰۶/۱۶

جواهری عزیزی میلاد با سعادت هشتمین خورشید آسمان ولایت و امامت را به تمام شیعیان و دوستداران حضرتش تبریک و تهنیت عرض میکند.

با ما در گوگل نیز همراه باشید

۱۳۹۳/۰۶/۱۴

ای دی فعلی گوگل ما:aligole700@gmail.com منتظر پیج اختصاصیه عزیزی در گوگل نیز باشید.

تاریخچه ی سنگ قیمتی زمرد

۱۳۹۳/۰۶/۱۲

زمرد

ساليان سال است كه مردم از سنگ هاي شفابخش استفاده مي كنند. مردمان باستان از اين سنگ ها استفاده هاي زيادي مي كردند و ما اكنون به دليل اهميتي كه آنها به سنگ هاي شفابخش مي دادند، پي برده ايم.اينكه چگونه باستانيان ما پي به تاثيرات اين سنگ ها برده اند، هنوز مشخص نيست اما چيزي كه مسلم است نتيجه گرفتن و تاثير مثبت آنهاست. كريستال هاي طبيعي در واقع به جزء لاينفكي از زندگي آنها تبديل شده بود و از سنگ هاي طبيعي و شفابخش با توجه به ماه تولدشان براي بسياري اهداف استفاده مي كردند. شما نيز مي توانيد از وجود اين سنگ هاي زيبا و سودمند بهرمند شويد و با آگاهي از معناي واقعي سنگ هاي شفابخش، تصميم گيري هاي مناسب تري در مورد سنگ انتخابي تان داشته باشيد. اگر احساس افسردگي يا دلهره مي كنيد مي توانيد از سنگ هايي استفاده كنيد كه شما را از اين حالت رها و با استرس تان مقابله مي كند. سنگ هاي شفابخش نه تنها براي درمان مشكلات رواني و ذهني مناسب هستند بلكه در درمان بيماري هاي جسمي نيز موثرند


يكي از اين سنگ هاي ارزشمند و تاثيرگذار، سنگ زمرد سبز است


 اين سنگ معمولاً در دو رنگ سبز و زرد وجود دارد. رنگ سبز اين سنگ تنوع بيشتري دارد. متخصصان مي گويند كه بهترين نوع سنگ زمرد، انواع درخشان آن است كه شكلي شبيه به امواج دريا در آن ديده مي شود و هيچ نوع خراشيدگي در آن به چشم نمي خورد. زمرد سبز اصيل، در واقع بسيار كمياب است چرا كه معمولاً به هنگام برش دادن اين سنگ، خيلي سريع خراش برداشته و متلاشي مي شود.و به همين دليل اگر سنگ زمرد داريد، بايد در مراقبت از آن بسيار دقيق باشيد. سنگ زمرد، سمبل مهرباني و عشق است و به زندگي، شادي خوشبختي بيشتري مي بخشد. بهتر است افرادي كه از بيماري هاي روحي _ رواني، مشكلات عصبي و برخي مشكلات و ناراحتي هاي خوني رنج مي برند از اين سنگ استفاده كنند. سنگ زمرد باعث افزايش ميزان صبر و مقاومت شما در برابر دردها و ناراحتي ها مي شود. با استفاده از اين سنگ، انرژي تان كم كم بيشتر مي شود و مي توانيد با ناهماهنگي هاي به وجود آمده در اثر بيماري ها مقابله كنيد. اين سنگ ظريف و شكننده در معادن زغال سنگ يافت مي شود. معمولاً نقاط ريز و لكه هاي سياه رنگي روي آن ديده مي شود كه نشان دهنده وجود كربن بالا در آن است. در واقع سنگ جواهر زمرد سبز را از روي همين لكه هاي ريز سياه روي آن تشخيص مي دهند. در قسمت هاي بعدي به علائم ظاهري اين سنگ و چگونگي تشخيص آن از انواع تقلبي و البته چگونگي استفاده از آن اشاره خواهيم داشت.

چگونه زمرد اصل را تشخيص می دهيد؟

زمرد اصيل، شكننده است و سوراخ هاي ريزي دارد. ظاهراً كمي كدر و مات است ولي داخل آن درخشنده و تابناك است. برخي لكه هاي سياه و زرد نيز در آن ديده مي شود. اگر يك تكه سنگ زمرد اصل را در يك گلدان شيشه اي قرار دهيد، اشعه هاي سبز رنگ آن شروع به پرتوافكني مي كنند. اگر زمرد حقيقي را در برابر ديدگاه خود قرار دهيد، به شما احساس سردي مي دهد. اگر يك قطره آب روي آن بريزيد، آن قطره آب شكل خود را روي سنگ حفظ مي كند و پراكنده نمي شود. سنگ زمردي كه به عنوان انگشتر، گردنبند، گوشواره و دستبند استفاده مي كنيد . نبايد كمتر از 5/2 راتي (30 ميلي گرم) باشد. سنگ زمرد را بايد در كنار نقره مورد استفاده قرار دهيد. انگشتر زمرد را با شير جوشيده نشده در وقت صبح تميز كنيد. تاثير اين سنگ در روزهاي چهارشنبه بيشتر است و به هنگام طلوع خورشيد اثر آن بيشتر مي شود. اگر شما تمايل داريد از آثار اين سنگ بهرمند شويد يا اينكه اگر دچار كاهش بينايي، اختلال در عملكرد تيروئيد، بدخوابي، مشكلات روحي رواني و عدم احساس آرامش و راحتي شده ايد، بهتر است اطلاعات خود را در زمينه سنگ زمرد افزايش دهيد.

سبزي زندگي و عشق

 سبزي زمرد، رنگ عشق و زندگي است. در روم باستان نيز رنگ سبز را به ونوس (الهه عشق و زيبايي) نسبت مي دادند. اين روزها نيز رنگ سبز، جايگاه ويژه اي در اغلب مذاهب و فرهنگ ها دارد و سمبل عشق و ايمان است. در واقع رنگ خاص اين سنگ باعث شده است كه تا اين حد منحصر به فرد باشد. سنگ زمرد در واقع نوعي متعادل كننده ذهني و روحياست، حتي تاثير زيادي در بهبود بينايي و افزايش بهره وري هوشي (IQ) نيز دارد. سنگ زمرد، تاثير زيادي در ايجاد هماهنگي و تعادل در بدن و افزايش آرامش دروني دارد و باعث شفافيت فكري و ذهني مي شود. اين سنگ مي تواند عملكرد تيروئيد را در بدن تنظيم كند، ميزان سوخت و ساز بدن را نيز بهبود بخشد، فرآيندهاي متابوليكي را تحريك كند و از اين طريق، به دفع سموم از طريق كبد كمك كند.

مزاياي استفاده از سنگ زمرد سنگ زمرد

سنگ روزي و نعمت فراوان است. تاثير آن در مورد درمان ريشه برخي از بيماري ها نيز بسيار است. با اولين بار استفاده از آن، احساس مي كنيد كه به ناگاه انرژي فراواني در درون تان شروع به حركت كرده است. اين انرژي از طريق سنگ زمرد و از راه پوست وارد بدن تان ميشود و با ناهماهنگي هاي فيزيكي و رواني مقابله مي كند. ريشه بيماري هاي جسمي معمولاً چيزي بيشتر از جسم است. مشكلات و اختلافات عاطفي و رواني اغلب منجر به بيماري ها و مشكلات جسمي مي شوند. ناهماهنگي هاي دروني، سد عظيمي در برابر جريان و نيروي زندگي ايجاد مي كنند و سنگ زمرد نه تنها به درمان بيماري هاي جسمي و فيزيكي كمك مي كند، بلكه مي تواند تا حدودي علت به وجود آمدن آن مشكل جسمي را به صورت دروني نيز درمان كند. اشعه هاي سبز زمرد از مغز و سيستم عصبي ما محافظت مي كنند البته بخش هايي از بدن را نيز تقويت مي كنند. بي شك يكي از زيباترين سنگ هاي موجود در طبيعت، سنگ زمرد است. نام اصلي اين سنگ از لغت يوناني smaragdos گرفته شده است. اين اسم يعني سنگ سبز. قصه هاي بسياري در مورد اين سنگ و آثار آن نقل شده است. قديمي ترين نوع سنگ زمرد در آب هاي سرخ در مصر يافت شده است. اين معدن بسيار قديمي بعدها نام «معدن كلئوپاترا» را گرفت. در نوشته هاي قديمي ذكر شده است كه سنگ زمرد خوش شانسي و خوش اقبالي به همراه دارد. به همين دليل مهاراجه هاي هندي از آن بسيار استفاده مي كردند. يكي از بزرگترين انواع سنگ زمرد، سنگ زمرد مغول نام دارد كه وزن آن 80/217 قيرات است.

تاریخچه ی نگین عقیق یمنی

۱۳۹۳/۰۶/۱۲

آشنایی با سنگ‌ عقیق عقیق یا آگات از سنگ‌های نیمه قیمتی است. کلکسیون میتریدات، شاه پونتوس، که شامل حدود 4 هزار کاسه عقیق بوده است، توجه خاص و میزان اشتیاق به این سنگ را نشان می‌دهد. عقیق جزو کانی‌هایی است که از چند عنصر شیمیایی تشکیل شده است. عقیق سنگی سیلیسی و نوعی از در کوهی است. ترکیب شیمیایی آن سیلیس است و البته گاهی عناصری نظیر Al،Fe، Mg، Ca، Ni، Cr در کنار آن قرار می‌گیرد. ویژگی عقیق ریزدانه بودن آن و روشنی رنگش است. عقیق نیمه شفاف، مات و دارای جلای شیشه‌ای است. عقیق به رنگ‌های سفید تا خاکستری تیره و سیاه، زرد تا قرمز، سبز و آبی روشن است و در میان جواهرات درجه دوم سنگی مشهور است. بهترین آن سرخ، زرد و سفید است. گونه‌ای از آن که ذرات فراوان میکا دارد و براق است دلربا نامیده می‌شود. شکل بلورهای عقیق، نازک و شش گوش است. این کانی در هیدروکسید پتاسیم (KOH) حل می‌شود. تاریخچه واژه عقیق از اسم رودخانه‌ای به نام آگات در شبه جزیره سیسیل مشتق شده است. احتملاً از بستر این رودخانه در ایام قدیم قلوه سنگ‌های عقیق به دست می‌آمده است. عقیق‌هایی که در گذشته از معادن آلمان استخراج می‌شدند، دارای رنگ‌های قرمز صورتی و قهوه‌ای بوده و بین این لایه‌ها گاهی نیز نوارهای خاکستری رنگ دیده می‌شود. این معادن امروزه قابل استفاده نیستند. مهم‌ترین محل یافت بلورهای عقیق در قرن نوزدهم میلادی در نزدیکی ایدار اوبرشتاین در آلمان قرار داشت. عقیق‌های برزیلی برای حکاکی بسیار مناسب هستند. در کشورهای چین، هندوستان، مالاگاسی، مکزیک و نقاط مختلف آمریکا نیز معادن مهم عقیق وجود دارد. از زمان‌های بسیار دور عقیق رنگ می‌شده‌اند، از سه هزار سال پیش مصری‌ها از عقیق تراش داده شده برای ساختن مهره، نگین انگشتری و تزیین ظروف استفاده می‌کردند. جمع‌آوری کاسه‌های عقیق در میان درباریان اروپا در دوره رنسانس مرسوم بود. در بسیاری از موزه‌های اروپا از جمله لوور نمونه‌های خاصی از آن موجود است. قطعات عقیق که لایه بالایی آن‌ها سفید و لایه پایینی سیاه رنگ است را انیکس (Onyx) می‌نامند (انیکس در زبان یونانی به معنای ناخن بوده و به علت نیمه شفاف بودن این کانی به آن اطلاق شده است). عقیق را با توجه به نوع شکل و ساختار لایه‌های آن می‌توان این گونه تقسیم‌بندی کرد: 1- عقیق خزه‌ای: دارای محتویاتی از بلورهای سبزرنگ میهمان به شکل خزه است. بهترین نوع عقیق خزه‌ای در هندوستان استخراج می‌گردد. 2- عقیق شجری: که سنگ مشا نیز نامیده می‌شود، نوعی است بدون ساختار لایه‌مانند به رنگ خاکستری یا بی‌رنگ و نیمه‌شفاف که بر روی سطح آن اشکال درخت مانند نقش بسته است و چون سابقا از طریق بندر موشا به اروپا حمل می‌شده است. به همین علت به سنگ موشا معروف گردیده است. 3- عقیق چشمی: از لایه‌های دایره‌وار موازی یکدیگر که دارای یک نقطه تیره رنگ در مرکز هستند، تشکیل شده‌اند. 4- عقیق آبدار: که مقداری آب در سنگ وجود دارد که به زمان پیدایش آن مربوط می‌شود و در تراش‌های نازک، آب داخل آن قابل رویت می‌باشد. 5- عقیق مجوف: عقیقی که حفره‌های متعدد و توخالی زیادی دارد. 6- عقیق دژی: عقیقی که درون آن نقشه‌ای مانند دژهای قدیمی وجود دارد. - عقیق منظره‌ای: درون آن اشکالی به شکل درختان و مناظر طبیعی مشاهده می‌شود. 8- عقیق لایه‌ای: در این نوع، لایه‌های عقیق موازی با یکدیگر هستند. عقیق سلیمانی: عقیق سلیمانی یا سنگ باباقوری یا خلنگ نوع رگه‌دار سنگ یمانی (chalcedony) است. سنگ یمانی خود گونه‌ای از در کوهی (کوارتز) است.رنگ رگه‌های عقیق سلیمانی سفید و سیاه است. به آن گونه که رگه‌های رنگی‌اش به‌جای سیاه، طیف‌هایی از قرمز هستند عقیق یمانی (Sardonyx) می‌گویند. عقیق یمانی را معمولاً به صورت گنبدی یا به صورت تیله می‌تراشند. برخی از عقیق‌های سلیمانی طبیعی هستند ولی بسیار از آن‌ها را با رنگ کردن و لکه‌دار کردن عقیق تولید می‌کنند.

سنگ های قیمتی

۱۳۹۳/۰۶/۱۲

مقدمه

تاریخ استفاده از زیورها و سنگ های قیمتی به اندازه تاریخ پیدایش بشر قدمت دارد. انسان های نخستین هنگامل که از زیورها و سنگ های رنگین استفاده می کردند در این فکر نبودند که با این وسیله بر زیبایی خود بیافزایند. از همان ابتدا آدمیان پس از شکار جانوران و استفاده از گوشت و پوست آنها ، دندان ها ، ناخن ها و پره های این حیوانات را نگه داشته به گردن و بازوانشان می آیختند و چنین تصور می کردند که بدین وسیله بر نیرومندی و چالاکی خود در شکار جانوران می افزایند و قدرت بیشتری را کسب می کنند. این تصورات و اعتقاد به جنبه های سحری و جادویی زیورها در واقع عوامل فردی و محرک های شخصی برای استفاده از این قبییل اشیاء بود. اما تنها این علت نبود و تفاخر نیز به آن اضافه شد. زیرا هر فرد شکارچی با آویختن دندان ها و چنگال های حیواناتی که شکار کرده بود نه تنها احساس نیرومندی می کرد بلکه بدین وسیله احترام و تحسین همگان را نیز به خود جلب می کرد

تکامل سنگ ها

استفاده از زیورهایی چون صرف ها و سنگ های زیبا و رنگین از سوی زنان نیز جدا از اعتقادات جادویی و. پزشکی که داشتند سبب برانگیختن تحسین و. جلب توجه مردان می شد. به همین علت اگر زنی یا مردی کمتر از زیورها و نشانه ها استفاده می کرد پست تر و کم اهمیت تر از دیگران به نظر می رسید. بسیار پیش از آنکه بشر وسایلی آماده کند و یا مهارتی کسب نماید تا بتواند سنگ های سخت را تراش داده و حک کند ، به علت بعضی اعتقادات و افکار مرموز که نسبت به تاثیرات مخفی سنگ های رنگین داشت، آنها را مورد سایش و مصرف قرار داده بود. زیورهای بشر ابتدایی طبعا از اشیا و مواد ریز و کوچکی ساخته می شد که می توانست به سهولت به رشته کشیده شود از گردنبندها و دست بندهایی که از مواد کم دوام و فاسد شدنی می توان از دانه ها و تخم های درخشان گیاهان ، پرهای پرندگان نام برد که امروزه اثری از آنها باقی نمانده است. اما اثار یافت شده گوش ماهی ها، صدف ها ، قطعات استخوان ها دندان ها و چنگال های جانوران که سوراخ شده است تا به رشته کشیده شوند، همگی بر این حقیقت گواهند که استفاده از جواهرات و زینت آلات از دوران های بسیار دور که دست تاریخ بدان می رسد. متداول بوده است. هنگامی که باستان شناسان ضمن کاوش در غار مسدازیل اولین لایه عصر نو سنگی را کشف کردند که مقدار فراوانی از دندان های گوزن های نو را که سوراخ شده بود یافتند که با رشته هایی از پی حیوانات یا الیاف درخت مو به هم متصل می شده است. گر چه اثری از آن رشته ها باقی نمانده اما طرز قرار گرفتن دندانها و نظم و ترتیب آنها به شکل گردن بند بوده است. بسیاری از گوش ماهی ها ، چنگال ها و ناخن های حیوانات که در کورهای ما قبل از تاریخ پیدا شده ، علائم و اشارت سحر آمیزی را القا می نمایند و این تصور را ایجاد می کنند که مردمان عصر سنگ نیز مانند مردمان هزاران سال بعد زندگی می کرده اند و اشیا زینتی خود را به دو منظور تزیین و تعویض استفاده نموده اند. بدین ترتیب به مرور زمان در میان مردمان عهد باستان ، در بیشتر نقاط جهان ، اساطیر و اعتقادات پیچیده و مرموزی بوجود آمده بود که در آن مذهب ، سحر و طبابت با هم ارتباط نزدیک داشت و به همین سبب کاهن و جادوگر و طبیب نیز یک شخص بود و همه اعمال آنان نیز ارتباط مستقیم با موضوع جواهرات و سنگ عمر رنگین و شفاف داشت ، زیرا در تشریفات مربوط به رابطه بشر و قوای مافوق طبیعت ، سنگ عمر قیمتی و نیمه قیمتی مقام شامخی داشتند و حلقه های انگشتری ، گردن بندها ، گواشواره ها مخصوص، مهره ها ، منجوق ها ، بازوبندها و خلخال ها بخصوص زمانی که با نقوش سحر آمیز حکاکی می شد، مورد تقاضا و توجه مردمان آن زمان بود و بکار بردن این قبیل زینت ها برای مردم از هر صنف و طبقه یک عادت عمومی شده بود. بدیت ترتیب گوهرها و سنگ ها با توجه به نوع مشخصات و رنگ هایشان و افسانه های سحر آمیزی که بدان نسبت داده می شد ، دارای قوای مافوق طبیعت بودند. از جمله اعتقادات این بود که عقیق انسان را در برابر گزیدن رتیل و برق زدگی محافظت می کند. پشم سبز می توانست باران بباراند و هر کسی سنگ لاجورد و با خود داشت از حمله و نیش مار مصون می ماند. سرانجام تحت تاثیر ساختمان پیچیده اجتماعات بشری و عوامل فردی و روانی و اجتماعی و حس رقابت و اعتقاد به جنبه های جادویی و پزشکی زیورها و گوهرها و مهره ها استفاده از زینت آلاتی چون گوشواره ها و خلخال ها که با رنگین ها و سنگ های قیمتی گرانبها و نیمه قیمتی تزئین می گردیدند شدت اهمیت فراوانی یافته، با تبدل کالا و بازرگانی، رواج و توسعه جهانی یافت. چنانکه رفته رفته به کار گرفتن این قبیل اشیا تجملی و زینتی ، جزو عادات و رسوم عمومی جوامع بشری گردیده است.

انگشتر زمرد زیبای عزیزی

۱۳۹۳/۰۶/۱۲

بارکد انگشتر:M1235-E

  روکش: روتنیم
 رکاب : شبكه مينياتوري-دست ساز
وزن برلیان استفاده شده : 2.5 قیرات
زمرد کلمبیا.وزن 4.5قیرات.
نوع چنگ: چنگ ریز- جنس:طلای 18عیار

آدرس ما واقع در: 
مشهدالرضا-فلکه آب - خیابان سمت چپ جنب بازار امام رضا(ضلع شمالی بازار امام رضا) جنب هتل کوثر- پاساژ ولی عصر - فاز 2 - پلاک 107 فروشگاه عزیزی مراجعه نمایید

سعيد عزيزي : 09155112112

LiveZilla Live Chat Software

info@silver925azizi.com

شنبه تا پنج شنبه ساعت 10 صبح الی 10 شب